HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 24.10.2022

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 24. októbra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali dozvuky ohľadom práv dúhových ľudí, ale aj rokovania o návrhu štátneho rozpočtu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Čaputová: Protiinflačné opatrenia by mala vláda priniesť čo najskôr

Podotkla, že práve v ťažkých časoch musí byť štát schopný zabezpečiť dôstojný život ľuďom, najmä tým najzraniteľnejším.

Bratislava 20. októbra (TASR) – Vláda by mala čo najskôr a zrozumiteľne prezentovať opatrenia na zmiernenie dosahov inflácie a na znižovanie rizika chudoby. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s predstaviteľmi odborových organizácií, ktorých vo štvrtok prijala v Prezidentskom paláci.

Zobraziť celý článok

JH: „Pani prezidentka má všetky páky na to, aby vládu iba nekritizovala, ale na opatreniach s ňou spolupracovala. Je to dokonca jej ústavnou povinnosťou.“

Heger je spokojný s korekčným mechanizmom na úpravy cien plynu v Únii

Ministri energetiky sa kvôli tomu stretnú aj v novembri a nie je vylúčený ani mimoriadny summit EÚ na odobrenie dohodnutých vecí.

Brusel 21. októbra (TASR) – Slovensko je spokojné s výsledkom rokovaní o skresávaní cien energií v Európe. Podľa spravodajcu TASR to v piatok ráno uviedol premiér SR Eduard Heger (OĽANO) po prvej časti dvojdňového summitu EÚ v Bruseli.

Zobraziť celý článok

JH: „Celé Slovensko spokojné isto nie je, spokojná môže byť nanajvýš vláda premiéra E. Hegera, inú možnosť vlastne ani nemá. Ako to bude naozaj, sa uvidí už o pár mesiacov.“

J. Budaj odíde z vlády aj koalície, ak príde k dohode s “fašistami“

Treba podľa neho zjednať, aby rozpočet prešiel s podporou súčasnej koalície a bývalých koaličných partnerov z SaS.

Bratislava 23. októbra (TASR) – V prípade, že sa koalícia dohodne s „fašistami“, minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) odíde zo svojej funkcie aj z koalície. Povedal to v diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Zobraziť celý článok

JH: „J. Budaj by nemal verejne až tak veľmi premiéra E. Hegera podozrievať či urážať. Navyše, keď žiadni fašisti v NR SR nie sú, lebo byť ani nemôžu. Je to len mediálna a stranícka skratka. Už bezvýznamná, keďže fašistom je aj súdruh Žinčica.“

Sulík: Návrh o partnerskom spolužití sa mohol v druhom čítaní upraviť

Kollár je za to, aby sa upravilo nahliadanie do zdravotnej dokumentácie, dedenie, prenos určitých práv a majetkoprávne vzťahy.

Bratislava 23. októbra (TASR) – Návrh zákona o partnerskom spolužití by mala pripraviť vláda a mal by riadne prejsť medzirezortným pripomienkovým konaním. V diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza to povedal šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Hnutie nepodporilo podľa neho takýto návrh z dielne SaS, pretože mali strach z jeho textácie. Líder SaS Richard Sulík poukázal, že návrh mohli posunúť do druhého čítania a tam sa mohlo jeho znenie pozmeniť.

Zobraziť celý článok

JH: „Mohol. Tým je zároveň povedané všetko.“

E. Tomáš: Poslanci za Hlas-SD nepodporia budúcoročný rozpočet

Tomáš skonštatoval, že vláda momentálne netuší, ako pomôže domácnostiam či firmám s vysokými cenami energií.

Bratislava 22. októbra (TASR) – Nezaradení poslanci, pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD, nepodporia budúcoročný rozpočet, pretože nie je dobrý. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal nezaradený poslanec Erik Tomáš (Hlas-SD). Koalícia bude podľa ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) hľadať podporu u každého poslanca v parlamente.

Zobraziť celý článok

JH: „Za schválenie alebo neschválenie rozpočtu je a bude zodpovedná vláda, nie mimovládni a ani nezaradení poslanci. Výlučne vláda, nikto iný.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-spokojny-premier/669351-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex%253BNeprehliadnite%253Bimg

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi