HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 2.1.2023

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 2. januára 2023 (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali výročie vzniku SR a prejavy politikov. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka udelila štátne vyznamenania 28 osobnostiam

Na ceremoniáli sa zúčastnili predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽANO), viacerí poverení ministri a ďalší predstavitelia verejného života.

Bratislava 1. januára (TASR) – Prezidentka Zuzana Čaputová udelila pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky štátne vyznamenania 28 osobnostiam, šiestim z nich in memoriam. Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave.

Zobraziť celý článok

JH: „Symboly sú v politike značne dôležité, a preto je škoda, že prezidentka nenašla ešte dve ďalšie osobnosti, ktorým by vyznamenanie pri príležitosti 30. výročia vzniku SR udelila. Samozrejme, všetkým oceneným patrí gratulácia.“

 

Kollár: Úspešný príbeh SR ukázal, že rozdelenie bolo správnym krokom

Na najvyšší vrchol Bielych Karpát k pamätníku česko-slovensko-moravskej vzájomnosti vystúpili v sobotu aj stovky turistov z oboch strán spoločnej hranice.

Lubina 31. decembra (TASR) – Spočiatku som sa rozdelenia Československa obával a bolo mi to ľúto. Prešlo však 30 rokov a Slovensko má za sebou úspešný príbeh. Po výstupe predstaviteľov českého a slovenského parlamentu na Veľkú Javorinu pri príležitosti 30. výročia rozdelenia Československa to v sobotu povedal predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

Zobraziť celý článok

JH: „Je nepochybné, že Slovensko má za sebou 30-ročný úspešný príbeh. Niektorí ho však majú úspešnejší a k nim patrí nepochybne aj B. Kollár.“

 

Premiér vyzýva v novom roku na konštruktívny dialóg a rešpekt

Heger si želá, aby sa na Slovensku cítil každý bezpečne.

Bratislava 31. decembra (TASR) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) vyzýva v novom roku na konštruktívny dialóg, rešpekt a spoločenský zmier. Chce, aby bol rok 2023 rokom rozvoja, mieru, obnovy, občianskej súdržnosti a pevného presvedčenia v ľudské dobro a spravodlivosť.

Zobraziť celý článok

JH: „Premiérovi E. Hegerovi a jeho vláde nedôverujú nielen občania, ale už ani parlament – sú jednoducho nedôveryhodní. Tým je zároveň povedané všetko.“

 

Pellegrini: SR sa musí spojiť za spoločné budovanie lepšej krajiny

Je presvedčený, že Slovensko napísalo úspešný príbeh. Upozorňuje však zároveň na to, že hrdosť na vlastný štát postupne nahrádza skepsa, nespokojnosť a strach.

Bratislava 1. januára (TASR) – Slovensko by sa konečne malo spojiť nielen proti niečomu, ale aj za niečo. K spoločnému predsavzatiu budovať lepšiu krajinu, zbavenú amaterizmu, chaosu a neustáleho boja o moc, vyzval v príhovore na sociálnej sieti predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Zobraziť celý článok

JH: „Pekná reč – akurát netreba zabúdať na to, s kým sa ten, ktorý to hovorí, dlhé roky v politike spájal a za čo sa spájal. Budovanie lepšej krajiny to rozhodne nebolo.“

 

Fico: Slovensko nevyhnutne potrebuje zmenu

Práve prostredníctvom januárového referenda vidí Fico jedinú cestu, ako krajinu priblížiť k predčasným, demokratickým voľbám.

Bratislava 1. januára (TASR) – Slovensko nevyhnutne potrebuje zmenu, aby sa približovalo krajine, akú chceli budovať pri jej začiatku, 1. januára 1993. V príhovore na sociálnej sieti to zdôraznil predseda strany Smer-SD Robert Fico. Kritizoval v ňom súčasnú garnitúru, ktorá podľa neho neguje princípy, na ktorých malo samostatné Slovensko stáť.

Zobraziť celý článok

JH: „Slovensko síce potrebuje zmenu k lepšiemu, ale jedným dychom treba dodať, že k tomu nepotrebuje R. Fica. Na druhej strane však tvrdiť, že bez neho by to išlo lepšie, sa po páde dvoch vlád v tomto jednom volebnom období rovnako nedá.“

 

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-uspesny-pribeh/684676-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Ústavný alebo vymyslený?

S tým súvisí druhý problém – okrem rečí totiž neexistuje žiadny oficiálny dokument, ktorý by ich potvrdzoval.

10. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Po voľbách je všetko inak.

8. apríla 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi