HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 15.5.2023

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 15. mája 2023 (Teraz.sk) – Počas týždňa vznikala úradnícka vláda a zároveň začali padať prvé sľuby politických strán pred voľbami. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala novú vládu Ľudovíta Ódora

Vláda odborníkov nahradí dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera, ktorý požiadal prezidentku o zbavenie poverenia viesť vládu.

Bratislava 15. mája (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok vymenovala vládu odborníkov na čele s Ľudovítom Ódorom.

Zobraziť celý článok

JH: „Konečne sú veci tak ako majú byť. Istou perličkou je, že prezidentka vymenovala člena vlády aj do neexistujúcej funkcie – konkrétne podpredsedníčku vlády pre  plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov. Ale čo nie je, raz isto bude.“

 

Sme rodina sa vo volebnom programe zameria najmä na rodiny

Za hlavnú prioritu označil predseda Sme rodina domáce potraviny za férové ceny.

Bratislava 13. mája (TASR) – Hnutie Sme rodina si vo svojom volebnom programe zvolilo štyri priority, ktoré budú zamerané najmä na rodiny. Ide o domáce potraviny za férové ceny, istotu strechy nad hlavou, teda zaručené bývanie pre rodiny. Ďalšími prioritami sú bezúročné pôžičky do 1000 eur a dátová ekonomika. Uviedol to po sobotnom programovom sneme hnutia predseda Sme rodina Boris Kollár.

Zobraziť celý článok

JH: „Padajú sľuby, treba si dávať pozor. Aj pri Sme rodina.“

 

Voľby23: Aliancia bude hľadať konsenzus o kandidatúre G. Gyimesiho

Predseda platformy Most-Híd Konrád Rigó si myslí, že sobotňajšie schválenie Gyimesiho kandidatúry platformou SMK veľa prezrádza o jej súčasnom nastavení.

Bratislava 13. mája (TASR) – Ak sa na pondelkovom (15. 5.) grémiu Aliancie nenájde konsenzus o kandidatúre Györga Gyimesiho, na kandidátku strany sa môže dostať len tak, že sa v Aliancii porušia vnútorné pravidlá. V reakcii na sobotňajšie schválenie Gyimesiho kandidatúry platformou SMK na 150. mieste kandidátnej listiny to uviedla platforma strany Most-Híd.

Zobraziť celý článok

JH: „Aliancii hrozí, že neprekročí parlamentný prah bez G. Gyimesiho, ale bol by to zázrak, ak by ho prekročila s ním. Tlaky sú síce značné, ale pre Alianciu neurobil za tri roky nič – na rozdiel od I. Matoviča, pre ktorého urobil veľa.“

 

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a PS

Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 32 mandátov, Hlas-SD 30 a PS 26.

Bratislava 11. mája (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali začiatkom mája, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 16,5 percenta a Progresívne Slovensko (PS) so 14,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Zobraziť celý článok

JH: „Takých prieskumov bude do volieb naozaj ešte ako maku, ale čo a kto rozhodne o budúcej vláde, budú iba voľby a voliči. Tak je to správne a tak to má aj byť.“

 

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-terazsk-pozor-uz-padaj/714403-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BArticle%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi