HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 12.6.2023

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 12. júna 2023 (Teraz.sk) – Počas týždňa sa už naplno rozbehla volebná kampaň, vláda si schválila program a predložila ho parlamentu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

VIDEO:Šimko: Strany musia doručiť návrh kandidátnych listín do 2. júla

Politická strana môže minúť na kampaň najviac tri milióny eur. Na transparentný účet môže vkladať finančné prostriedky výlučne prevodom z iného účtu, nie v hotovosti.

Bratislava 9. júna (TASR) – Politické strany musia doručiť návrh kandidátnych listín do septembrových parlamentných volieb najneskôr do 2. júla 2023. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister vnútra Ivan Šimko a riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán sekcie verejnej správy rezortu vnútra Eva Chmelová.

Zobraziť celý článok

JH: „To vyplýva zo zákona, rovnako ako aj ďalšie termíny. Pre voliča žijúceho na Slovensku zatiaľ nie je dôležité nič, na rozdiel od voliča, ktorý chce voliť zo zahraničia poštou, čo je, mimochodom, aj najslabšie miesto tajnosti volieb.“

 

VLÁDA SCHVÁLILA SVOJE PROGRAMOVÉ VYHLÁSENIE

Vládny kabinet si kladie za cieľ riadny chod štátu do volieb, zodpovedný rozpočet a proeurópsku a západnú zahraničnú politiku.

Bratislava 12. júna (TASR) – Vláda v pondelok schválila svoj program. Kabinetu ho predložil premiér Ľudovít Ódor. Programové vyhlásenie vlády (PVV) následne predloží na rokovanie Národnej rady (NR) SR a požiada parlament o dôveru.

Zobraziť celý článok

JH: „Kedy bude parlament hlasovať nevedno a ani to, či kabinetu dá alebo nedá dôveru. Na vyslovenie dôvery však nie je potrebný súhlas väčšiny všetkých, ale iba prítomných poslancov. Počty tak budú dôležitejšie ako znenie vládneho programu.“

 

Smer-SD víta presun kampane NATO po parlamentných voľbách

Líder Smeru-SD Fico kampaň kritizoval, tvrdil, že NATO chce týmto spôsobom ovplyvňovať jeho voličov.

Bratislava 10. júna (TASR) – Opozičný Smer-SD víta, že generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg presunul komunikačnú kampaň NATO na obdobie po septembrových predčasných parlamentných voľbách. Konštatuje to v stanovisku, ktoré poskytol hovorca strany Ján Mažgút.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to správny krok zo strany NATO – počas volebnej kampane nemá byť  žiadna iná. Aj preto, lebo iná môže byť kedykoľvek, ale volebná iba pred voľbami. Aj preto, lebo volebná kampaň sa musí skončiť 48 hodín pred voľbami, ale iná môže trvať ďalej.“

 

Pellegrini: Hlas-SD má ambíciu vyhrať voľby s ponukou slušnej politiky

V prípade, ak na program partnerov nenájdu, Hlas-SD je pripravený obhajovať záujmy občanov krajiny aj v opozícii.

Bratislava/Púchov 10. júna (TASR) – Mimoparlamentná strana Hlas-SD má ambíciu vyhrať parlamentné voľby s ponukou slušnej a kultúrnej politiky, silného štátu a účinnej pomoci ľuďom. Uviedol to predseda strany Peter Pellegrini vo svojom príhovore počas sobotného snemu strany v Púchove. Zároveň spresnil, s kým po voľbách vládnuť chcú a s kým nie.

Zobraziť celý článok

JH: „Takých strán, ktoré chcú vyhrať septembrové voľby je viacero, napokon, oznámila to už aj SaS. Pred voľbami môžu a aj sú strany vyberavé, ale po voľbách bude opäť  všetko inak ako pred voľbami. V mene a záujme Slovenska je možné všetko.“

 

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-terazsk-o-osude-vlady-ro/720891-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex%253BNeprehliadnite

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi