HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 4.9.2018

Bratislava 4. septembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo najmä školstvo, ale do popredia sa už tlačia správy v súvislosti s nadchádzajúcimi komunálnymi voľbami. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

 

OĽaNO, Sme rodina a Zmena zdola odstupujú od podpory J. Polačeka

Dôvodom sú medializované podozrenia, ktoré doteraz dostatočne nevysvetlil.

Bratislava/Košice 3. septembra (TASR) – Hnutia OĽaNO, Sme rodina – Boris Kollár a strana Zmena zdola odstupujú od podpory Jaroslava Polačeka, ktorý chce v novembrových komunálnych voľbách kandidovať na košického primátora. Dôvodom sú medializované podozrenia, ktoré doteraz dostatočne nevysvetlil. Informoval o tom hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky, ktorý hovorí o porušení dôvery zo strany kandidáta. „To, že Jaroslav Polaček nám pri rokovaniach nepovedal o závažnej veci, akou je vedenie trestného oznámenia proti jeho osobe, považujeme za neprijateľné,“ zdôraznil Bystriansky. Ďalší postup oznámia v najbližších dňoch.

Zobraziť celý článok

JH: „Nie je tajomstvom, že slovenská politika má mizernú úroveň a tento prípad iba potvrdzuje, že Smeru SD stále nevyrástla zmysluplná a reálna politická alternatíva. Fakt sa nedá ani len predstaviť, že Smer-SD by rovnakým spôsobom podporil iného kandidáta, pretože práve to menované strany urobili – podporili kandidáta Smeru-SD.“

O opozičnom kandidátovi na primátora Bratislavy rozhodne prieskum

Kým ešte v júni KDH a OĽaNO postavili do volieb vlastných kandidátov, vo štvrtok sa situácia zmenila a vyhlásili, že demokratická opozícia bude mať len jedného kandidáta na primátora Bratislavy.

Bratislava 30. augusta (TASR) – Kto bude jediným spoločným kandidátom opozície na primátora Bratislavy v novembrovým komunálnych voľbách by mal určiť až prieskum verejnej mienky. Rozhodnúť by sa malo v primárnych voľbách medzi súčasným starostom bratislavských Vajnôr Jánom Mrvom, ktorému už v júni vyjadrili podporu opozičné OĽaNO, SaS, Sme rodina a kandidátkou na primátorku za mimoparlamentné KDH Caroline Líškovú. Dohodli sa na tom OĽaNO i KDH, rešpektujú to SaS aj Sme rodina.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to podobné ako vyššie uvedený prípad v Košiciach, iba v bledoružovom. To sa nedá ani vymyslieť, to sa naozaj môže iba stať, aby o kandidátovi na primátora hlavného mesta, v ktorom majú prevahu voliči mimovládnych strán, rozhodoval nejaký prieskum, a nie samotné strany.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-politicke-cuda/346588-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Jednou vetou

Smer-SD a jeho predseda nie sú žiadnou hybridnou hrozbou.

2. júna 2023
Fakty a argumenty

Podpis prezidentky

Podpis predsedov parlamentu aj vlády pod zákonom byť musí, ale podpis prezidentky Z. Čaputovej pod ním byť nemusí, ale iba môže.

Fakty a argumenty

Skúška administratívou

Ak nefungujú poradcovia a politická administratíva, nefunguje nič.

30. mája 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Rokovať je vždy dôležité.

29. mája 2023
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi