HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 16.10.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 15. októbra (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovala kompletizácia ústavného súdu, ochota Pellegriniho pokračovať v premiérovaní aj po voľbách, rokovania Mosta-Híd s SMK a zverejnenie ďalšej nahrávky v súvislosti s Marianom Kočnerom. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Čaputová verí, že informácie z nahrávky nezostanú bez reakcie orgánov

Žiaľ, potvrdzujú sa najhoršie predstavy a indície o fungovaní právneho štátu v nedávnej minulosti, poznamenala prezidentka.

Bratislava 14. októbra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že informácie z nahrávky medzi Marianom K. a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom nezostanú bez rýchlej a jednoznačnej reakcie kompetentných orgánov. Podľa nej všetci potrebujú veriť tomu, že takto to už na Slovensku fungovať nebude.

Zobraziť celý článok

JH:“ Úlohou prezidentky nie je veriť, ale konať. Na rozdiel od iných ľudí má totiž možnosť aj vyžadovať od kompetentných orgánov relevantné informácie. Až na ich základe by sa mala vyjadrovať aj konať.“

Pellegrini sa bude uchádzať o premiérske kreslo, ak Smer vyhrá voľby

Môžem vás všetkých uistiť, že tú kandidátnu listinu spravíme tak, aby garantovala čo najväčší koaličný potenciál, povedal Pellegrini.

Bratislava 13. októbra (TASR) – Ak Smer-SD vyhrá voľby, tak sa Peter Pellegrini bude uchádzať o post predsedu vlády. Predseda strany Smer-SD Robert Fico má byť podľa Pellegriniho na druhom mieste kandidačnej listiny strany. Spoluprácu s Marianom Kotlebom si nevie predstaviť ani v tichej koalícii, sedieť vo vláde však vie s exprezidentom Andrejom Kiskom. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Zobraziť celý článok

JH: „Jeho iniciatíva je prirodzená, keď bude volebnou jednotkou. Rozhodovať o tom však bude niekto iný, nie P. Pellegrini. A, samozrejme, ešte predtým musí Smer-SD voľby aj vyhrať.“

Zverejnenú nahrávku skúmajú, dôležitý svedok bol zbavený mlčanlivosti

Polícia spresnila, že v trestnej veci zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu prijímania úplatku sú naďalej vykonávané procesné úkony.

Bratislava 14. októbra (TASR) – Nahrávka medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom K. bola odoslaná na expertízne skúmanie. TASR to potvrdil zdroj z prostredia polície. Na sociálnej sieti polícia zároveň informuje, prípad však nemenuje, že bol zbavený mlčanlivosti dôležitý svedok, ktorý bude v blízkom čase vypočutý.

Zobraziť celý článok

JH: „Treba dúfať, že sa nahrávka cestou tam alebo späť nestratí. Počkáme a uvidíme, či sú hlasy na nej iba podobné hlasom uvedených aktérov, alebo ide o ich hlasy.“

OPOZÍCIA o NAHRÁVKE TRNKU: R.Sulík apeluje na špeciálneho prokurátora

Spravodlivosť a poslanci sa dali na Slovensku kupovať oligarchami a finančnými skupinami, skonštatoval Truban.

Bratislava 14. októbra (TASR) – Predseda SaS Richard Sulík vyzýva špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby ihneď nariadil väzbu pre bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

Zobraziť celý článok

JH: „Možno pochopiť vyjadrenia mimovládnych politikov, keďže tak využívajú zadarmo mediálny priestor. Môžu na tom iba získať, uškodiť im to nemôže. A aj snaha sa cení, hoci jeden žiada to, iný tamto a ďalší hento.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-aj-snaha-sa-ceni/424062-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi