HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 10.12.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 10. decembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala obrovská tragédia v Prešove a v politike vznesenie obvinení voči R. Ficovi a A. Kiskovi. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér: Ak bude Prešov potrebovať ďalšie financie, dostane ich

To sú také tragédie, čo musí dotyčné vedenie mesta riešiť aj s vládou, pretože to sami nezvládnu, povedal Pellegrini.

Bratislava 8. decembra (TASR) – Vláda vyčlenila pre mesto Prešov v súvislosti s piatkovým (6. 12.) výbuchom plynu v bytovom dome milión eur. Ak bude mesto potrebovať ďalšie finančné prostriedky, vláda mu ich poskytne. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike to potvrdil predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

Zobraziť celý článok

JH: „Ide naozaj o obrovskú tragédiu. Šťastím v nešťastí je však aj obrovská solidarita ľudí. Mementom je zlyhanie techniky a správanie sa niektorých médií, ktoré zverejnili nevhodné zábery a to vraj vo verejnom záujme.“

VIDEO: RAŠI: Zdravotný stav R. Fica je stabilizovaný

Predseda Smeru-SD Robert Fico, musel odísť v sobotu 7. decembra pred začiatkom straníckeho snemu do nemocnice pre problémy s vysokým krvným tlakom.

Bratislava 9. decembra (Teraz.sk) – Zdravotný stav predsedu Smeru-SD R. Fica ja stabilizovaný. Potvrdil to vicepremiér pre informácie a informatizáciu Richard Raši. „Posledná informácia, ktorú som mal je, že jeho stav sa stabilizoval,“ uviedol Raši.

Zobraziť celý článok

JH: „So zdravím sa nežartuje ani nehazarduje. Je verejnou informáciou, že R. Fico má problémy s vysokým tlakom.  Ako každému, aj jemu treba želať skoré uzdravenie, aby sa z neho opäť stal aj zdatný politický súper, nie chorý človek.“

NAKA obvinila predsedu Smeru-SD Roberta Fica pre výroky o Mazurekovi

Vyšetrovateľ NAKA obvinil expremiéra z troch trestných činov.

Bratislava 5. decembra (TASR) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil predsedu koaličného Smeru-SD Roberta Fica pre jeho výroky o odsúdení exposlanca ĽSNS Milana Mazureka za jeho vyjadrenia o Rómoch. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Zobraziť celý článok

JH: „Padni komu padni, pred voľbami aj po nich. Ani R. Fico nie je výnimkou, takže z toho uhla pohľadu je to v poriadku. V neporiadku sa zdá byť obvinenie za predmetné výroky – v tomto stojí naozaj na slabých nôžkach.“

Polícia obvinila exprezidenta A. Kisku v súvislosti s KTAG

Exprezident Andrej Kiska považuje svoje obvinenie pre daňové podvody za špinavú politickú kampaň.

Polícia obvinila exprezidenta Andreja Kisku pre daňovú kauzu jeho firmy KTAG. TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka. Znalecké posudky majú poukazovať na zločin daňového podvodu. Kiska už reagoval, že ide o špinavú politickú kampaň.

Zobraziť celý článok

JH: „Platí to isté, čo je uvedené vyššie, teda padni komu padni, pred voľbami aj po nich. Reakcia exprezidenta aj preto nie je ani adekvátna a ani hodná bývalej hlavy štátu. Brániť sa možno aj inak a inými spôsobmi.“

BUDAJ: Nežnú revolúciu treba dokončiť aj v oblasti spravodlivosti

Koalície sú na Slovensku diskriminované zvýšeným kvórom pre vstup do parlamentu, preto sa OĽaNO rozhodlo ísť cestou volebnej strany, povedal v Tablet.tv Ján Budaj (Zmena zdola).

Bratislava 9. decembra (Teraz.sk) – Pred tridsiatimi prišli veľmi rýchlo zákony o ekonomike a reštitúciách, uvoľnilo sa podnikanie a cestovanie, ale ani Nežná revolúcia podľa lídra strany Zmena zdola Jána Budaja nepriniesla spravodlivé vysporiadanie sa s bývalým režimom. „Nevšímali sme grázlov bývalého režimu, tak sa uchytili v novom režime,“ povedal Budaj, ktorý v aktuálnych parlamentných voľbách kandiduje na listine volebnej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA.

Zobraziť celý článok

JH: „Nežná revolúcia sa skončila slobodnými voľbami v roku 1990. Odvtedy držia situáciu v rukách ľudia a politici, ktorých si zvolia. V ČR také vypuklé problémy so spravodlivosťou neexistujú. Takže netreba nič  dokončiť, ale mnohé začať.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-smutok-ale-aj-solidarita/435158-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi