HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 6.4.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 6. apríla (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali rôzne opatrenia v zápase s vírusom, Slovensko však zaznamenalo už aj prvé obete. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

KRAJČÍ: Slovensko má druhé úmrtie na ochorenie COVID-19

V prvom prípade ide o pacienta, ktorý zomrel v Bojniciach. Druhá pacientka, ktorá zomrela v pondelok, patrila k rizikovej skupine ľudí nad 65 rokov a bola niekoľko dní na pľúcnej ventilácii.

Slovensko má potvrdené prvé dve úmrtia na ochorenie COVID-19. Pred pondelkovým rokovaním vlády o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Zobraziť celý článok

JH: „Bolo iba otázkou času a množstva testovania, kedy aj Slovensko začne plniť túto kolónku v štatistike. Ide tiež o ďalšie varovanie v súvislosti s cestovaním pred nadchádzajúcimi sviatkami.“

Od pondelka do platnosti vstúpili nové opatrenia pre COVID-19

Osoby, ktoré po pondelkovom ráne vstúpia na územie Slovenska, musia túto skutočnosť oznámiť telefonicky alebo elektronicky svojmu všeobecnému lekárovi alebo pediatrovi.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Od pondelkového rána 7.00 h do platnosti vstúpia nové opatrenia, ktoré boli prijaté vládou SR na boj s novým koronavírusom. TASR o tom v sobotu (4. 4.) informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Dobrých opatrení nie je nikdy dosť. Je fajn, že každý, kto príde zo zahraničia, už musí ísť do karantény, ale aj tzv. pendlerom a ostatným ľuďom, ktorí majú výnimku, by bolo vhodné pri vstupe na Slovensko aspoň merať teplotu.“

Na základných školách sa zastavuje známkovanie, tvrdí M. Hapalová

Prvá séria odporúčaní, ktoré ŠPÚ v aktuálnej situácii pripravil, sa týka hodnotenia a klasifikácie žiakov.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Na základných školách sa od pondelka pri priebežnom hodnotení počas prerušeného vyučovania zastavuje klasifikácia, teda známkovanie. Počas pondelkovej tlačovej konferencie to uviedla Miroslava Hapalová, poverená riadením Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ).

Zobraziť celý článok

JH: „Ide o rýchle vyjadrenie, ktoré mohlo zrejme ešte nejaký čas aj počkať. Takto nebudú mať deti k učeniu už vôbec žiadnu motiváciu, čo sťaží učiteľom aj rodičom situáciu ešte viac.“

Matovič má týždeň na predloženie programového vyhlásenia vlády

Vzhľadom na súčasnú situáciu považuje OĽaNO za urgentnú ochranu slabých a chorých.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) má už len týždeň na predloženie programového vyhlásenia vlády (PVV). Urobiť tak má do budúceho pondelka (13. 4.). Zatiaľ sú známe len niektoré oblasti, ktoré by v ňom mali byť. Reflektovať by malo aj na dôsledky krízy spôsobenej šírením nového koronavírusu.

Zobraziť celý článok

JH: „Podstatné je, aby Programové vyhlásenie vlády doputovalo do parlamentu do 30-tich dní od vymenovania vlády. Premiér to stihne, v podstate ide len o slohovú úlohu, na ktorú azda má dostatok ľudí.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-prve-obete-virusu/458512-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi