HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 28.7.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 28. júla (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo odvolávanie premiéra I. Matoviča v NR SR a tajnostkárstvo experta Ľ. Kyselicu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Smer-SD: Matovičov plagiát aj po tejto noci zostal plagiátom

Opozícia neuspela s pokusom odvolať premiéra Matoviča. Jej návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi exekutívy podporilo iba 47 zo 125 prítomných poslancov.

Bratislava 24. júla (TASR) – Matovičov plagiát aj po tejto noci zostal plagiátom a koaličné klamstvá klamstvami, skonštatovala po neúspešnom odvolávaní premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) opozičná strana Smer-SD. TASR o tom informoval hovorca strany Ján Mažgút.

Zobraziť celý článok

JH: „To je predsa samozrejmé: je a bude to plagiát ráno, večer aj v noci. Horeuvedená bodka znamená bodku za rozhodnutím UK, keďže je už nemenné. Akurát, že Smer-SD by si mohol a mal pozametať aj pred vlastným prahom, ak chce kritizovať v rovnakej veci iných.“ 

Minister obrany J. Naď dôveruje L. Kyselicovi

Štátny tajomník MV SR a bývalý šéf tímu Gorila Kyselica podľa medializovaných informácií kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva.

Bratislava 27. júla (TASR) – Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) vyjadril dôveru štátnemu tajomníkovi Ministerstva vnútra (MV) SR Lukášovi Kyselicovi. Reagoval tak na informácie Denníka N o Kyselicovom pôsobení vo Vojenskom spravodajstve. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Dôvod nedôverovať Kyselicovi momentálne nevidí ani minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), priblížila hovorkyňa MV SR Barbara Túrosová.

Zobraziť celý článok

JH: „L. Kyselica oficiálne kandidoval ako expert na vyšetrovanie závažných zločinov, a nie ako tajný. Mal by aj preto nepochybne z funkcie odísť a keď tak neurobí, bude to len z dôvodu, že je z OĽaNO-Nova-Kresťanská únia-Zmena zdola. Ako I. Matovič.“

HOAX: Nicholsonová maturitu má, potvrdila to riaditeľka gymnázia

TASR upozorňuje na dezinformácie v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP.

Bratislava 27. júla (TASR) – Na internete sa opäť objavili dezinformácie o tom, že Lucia Ďuriš Nicholsonová nemá ukončenú maturitu. Riaditeľka bratislavského Gymnázia Metodova pre AFP potvrdila, že súčasná europoslankyňa Nicholsonová gymnázium ukončila maturitnou skúškou s vyznamenaním v roku 1995. TASR upozorňuje na dezinformácie v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP.

Zobraziť celý článok

JH: „Z hľadiska poslaneckej funkcie je jedno, či osoba, ktorá ju vykonáva, má alebo nemá maturitu, základné či vysokoškolské vzdelanie. To iba vládna koalícia teraz vytvára zdanie, že sa neoplatí učiť a študovať, ale stačí opisovať a podvádzať. Nie je to tak.“

Raši: Evidujeme do 20 podnetov na prednostov okresných úradov

Opozícia dlhodobo kritizuje výber prednostov okresných úradov (OÚ) zo strany vládneho hnutia OĽaNO.

Bratislava 27. júla (TASR) – Novovznikajúca strana Hlas eviduje približne do 20 podnetov na prednostov okresných úradov (OÚ) a overuje ich. Následne sa ich chystá zverejniť. Pre TASR to uviedol nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši, ktorý pôsobí v novovznikajúcej strane. Vyzval ľudí, aby im naďalej posielali podnety.

Zobraziť celý článok

JH: „Vzhľadom na spôsob obsadzovania postov prednostov okresných úradov sa tomu nedá vôbec čudovať. Proti nemu bol totiž aj V. Mečiar obyčajný amatér – vtedy sa o moc musel deliť, čo kontrolovali akčné päťky, dnes to isté zvládne I. Matovič s jeho hnutím sám.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-expert-l-kyselica/483407-clanok.html

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi