HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 31.8.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 31. augusta (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali oslavy SNP, ale tiež zavádzanie nových obmedzení v súvislosti s koronavírusom. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

NOVÉ OPATRENIA: Pribudli rizikové krajiny,podujatia majú nové pravidlá

Ľudia, ktorí sa vrátia z rizikovej krajiny po 1. septembri, budú musieť absolvovať desaťdňovú karanténu. Podujatia nad 1000 ľudí, vrátane športových a interiérové podujatia nad 500 ľudí budú zakázané.

Bratislava 27. augusta (TASR) – Medzi „červené krajiny“ z pohľadu pandémie nového koronavírusu bude od 1. septembra patriť Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko a Malta. Ľudia, ktorí sa vrátia z rizikovej krajiny po 1. septembri, budú musieť absolvovať desaťdňovú karanténu. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) po štvrtkovom zasadnutí konzília odborníkov.

Zobraziť celý článok

JH: „Medzi červené krajiny by malo patriť viac krajín, vrátane Česka, prirodzene, pri zachovaní slobodného pohybu tovaru. S koronavírusom však politici už budú len špekulovať, kým nebudú nemocnice praskať vo švíkoch, čo sa – treba veriť – nestane.“

Čaputová: Na každom z nás záleží, či sa zasadí za slobodu a demokraciu

Prezidentka poznamenala, že SNP je pre ňu odjakživa spájané s hrdinstvom.

Banská Bystrica 29. augusta (TASR) – Na každom z nás záleží, na ktorú stranu sa v sporoch svojej doby postaví a či sa zasadí za hodnoty, ktoré Slovensku pomôžu, aby bolo slobodnou, nezávislou, demokratickou, humánnou a prosperujúcou krajinou. V príhovore na oslavách 76. výročia Slovenského národného povstania (SNP) to vyhlásila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdôraznila odkaz Povstania a potrebu ochrany hodnôt. Apelovala tiež, aby každý prijal svoju zodpovednosť za Slovensko. Zároveň ocenila hrdinstvo účastníkov Povstania.

Zobraziť celý článok

JH: „Hlava štátu má tak povediac v popise funkcie mať takéto vyjadrenia. Očakávať od ľudí, aby prijali zodpovednosť za Slovensko, je však stále príliš veľa, keďže vedia a vidia, čo z krajiny pod Tatrami politici urobili. S Povstaním to nemá nič spoločného.“

Krajniak: Na individuálnom dôchodkovom strope je dohoda v koalícii

Krajniak poznamenal, že by sa mali udiať aj zmeny v druhom pilieri. Chcel by umožniť, aby časť z odvodov mohla ísť priamo rodičom ako podpora na dôchodok.

Bratislava 30. augusta (TASR) – Na individuálnom dôchodkovom strope je absolútna dohoda v koalícii. Myslí si to minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý to uviedol v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Priblížil, že sa zároveň plánujú zmeny v druhom pilieri, na čo by mali byť vyčlenené aj peniaze z Európskej únie (EÚ).

Zobraziť celý článok

JH: „Jedna vec je, že každý kto odpracuje 40 rokov bude mať nárok na dôchodok, druhá, v akej sume ten dôchodok bude. Na tom prvom nie je vôbec ťažké sa dohodnúť, o tom druhom môže čosi napovedať  aj to, koľko dôchodcov je nútených si privyrábať už dnes.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-europa-opat-cervenie/490086-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi