HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 21.9.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 21. septembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo stretnutie B. Kollára s J. Haščákom, ktoré však interpretoval každý inak – akoby to boli stretnutia dve. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér hodnotí polrok svojej vlády, hovorí o snaživých ministroch

Matovič tiež hovoril o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

Bratislava 21. septembra (TASR) – Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete. Napísal to na sociálnej sieti, kde hodnotí prvý polrok svojej vlády. Hovorí tiež o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

Zobraziť celý článok

JH: „Snaha sa síce cení, ale na vládnutie nestačí – treba hlavne kompetentnejších ľudí. Personálna politika koalície nie je dobrá, stačí si spomenúť len na odchody viacerých štátnych tajomníkov, pričom z funkcií odchádzajú aj ďalší a ďalší koaliční nominanti.“

Kollár: Na stretnutí s J.Haščákom som nechcel ovplyvňovať médiá

Predseda parlamentu uistil, že Haščákovi nič nesľuboval.

Bratislava 21. septembra (TASR) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) deklaroval, že na piatkovom (18. 9.) stretnutí so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom nechcel ovplyvňovať obsah médií prostredníctvom ich majiteľa. Vyhlásil to na pondelkovej tlačovej konferencii. Dodal, že sa Haščáka iba pýtal, prečo idú na neho útoky len z jeho médií a či sa články o ňom písali na základe Haščákových osobných pokynov. Kollár tiež od Haščáka žiadal, aby zariadil, že sa v médiách má „merať rovnakým metrom“.

Zobraziť celý článok

JH: „B. Kollárovi sa čoraz častejšie stáva to, čo sa stávalo aj jeho niekdajšiemu predchodcovi vo funkcii predsedovi R. Sulíkovi – zabúda, že je predsa NR SR. Inými slovami, svoje súkromné problémy rieši ako problémy predsedu parlamentu, čím ju taktiež dehonestuje.“

Pellegrini: Slovensko má vládu amatérov a nesplnených očakávaní

Namiesto transparentnosti a otvorených výberových konaní podľa Pellegriniho vidieť politické čistky a obsadzovanie štátnych pozícií svojimi prívržencami.

Bratislava 21. septembra (TASR) – Slovensko má vládu amatérov a nesplnených očakávaní. Vyhlásil to expremiér Peter Pellegrini (Hlas) v súvislosti s uplynutím pol roka od nástupu vlády Igora Matoviča (OĽANO) do funkcie. Premiér podľa neho robí hanbu Slovensku. Dodal, že vláda zo svojich predvolebných sľubov urobila trhací kalendár. Pellegrini sa ohradil aj voči vyjadreniam Matoviča, že jeho vláda rozkradla štát. Dodal, že ľudia už po polroku oprávnene čakajú konkrétne pozitívne výsledky, no zatiaľ sa ich nedočkali.

Zobraziť celý článok

JH: „Čo iné má a môže bývalý premiér P. Pellegrini povedať? Azda stačí konštatovať, že síce dlhodobo presadzoval politiku sociálnej demokracie, ale výsledkom je vláda I. Matoviča.“

PRIESKUM: Voľby by vyhralo OĽANO o desatinu percenta pred Hlasom-SD

Do parlamentu by sa dostala ešte ĽSNS s 8,8 percenta, strana Sme rodina so ziskom 8,7 percenta a Progresívne Slovensko s výsledkom 6,6 percenta hlasov.

Bratislava 20. septembra (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v týchto dňoch, zvíťazilo by hnutie OĽANO so ziskom 17 percent hlasov. Na druhom mieste by skončila novovznikajúca strana Hlas-SD, ktorú by volilo 16,9 percenta respondentov. Treťou by bola SaS so ziskom 11,9 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo spolu sedem strán. Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 14. do 18. septembra na vzorke 1007 respondentov realizovala agentúra Median SK pre RTVS.

Zobraziť celý článok

JH: „Je len otázkou už krátkeho času, kedy Hlas-SD obsadí v prieskumoch verejnej mienky prvú priečku. Čo však automaticky neznamená, že OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena zdola, nemôže klesnúť ešte nižšie. Môže.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-iba-snaha-na-vladnutie-ne/494833-clanok.html

om

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi