HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 9.11.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 9. novembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo opakované testovanie, ale tiež zlapanie exfunkcionárov polície a zvolenie nového prezidenta USA. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka SR blahoželala Bidenovi, praje mu silu v zdolávaní výziev

Obe krajiny podľa nej zdieľajú spoločné hodnoty slobody, demokracie a spolupráce.

Bratislava 7. novembra (TASR) – SR a USA zdieľajú spoločné hodnoty slobody, demokracie a spolupráce, ktoré robia translatlantické partnerstvo jedinečným, jednotným a silným. Uviedla to v sobotu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti. Zároveň zablahoželala kandidátovi demokratov Joeovi Bidenovi k víťazstvu v amerických prezidentských voľbách.

Zobraziť celý článok

JH: „Dobrý krok, keďže gratulovať sa patrí a teraz zostáva iba čakať , ako si Američania poradia s Amerikou. Alebo naopak.“

Naď: V sobotu otestovali viac ako milión ľudí

Matovič hovorí, že Slovensko má teraz k dispozícii dve zbrane, ktoré môže používať na ohniská nákazy, je to lockdown alebo plošné testovanie.

Bratislava 8. novembra (TASR) – Na Slovensku otestovali v sobotu (7. 11.), prvý deň druhého kola celoplošného testovania na ochorenie COVID-19, 1.297.571 ľudí. Infekčných z nich bolo 8172, teda 0,63 percenta. V nedeľu to oznámil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „Existuje ešte aj iná možnosť, ale tak či onak, je fajn, že premiér opäť už hovorí iba o zásahoch v ohniskách nákazy, a nie celoplošných opatreniach. Či to aj dodrží, je iná vec.“ 

Pellegrini: Nadšenie z plošného testovania je predčasné

Znižovať počet nakazených podľa neho pomáha hlavne znižovanie mobility.

Bratislava 8. novembra (TASR) – Nadšenie z plošného testovania je predčasné, myslí si expremiér a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Znižovať počet nakazených podľa neho pomáha hlavne znižovanie mobility. Uviedol to v nedeľnej relácii TA3 V politike.

Zobraziť celý článok

JH: „Uvidíme, keď niekto spočíta výdavky, vrátane odmien, koľko stáli dve kolá plošného testovania a teda aj koľko stálo odhalenie jednej pozitívnej osoby AG testami.“

Koalícia a Smer na schôdzu nepredložia poslanecké návrhy zákonov

V piatok je zároveň posledný termín, keď môžu poslanci návrhy predložiť tak, aby boli zaradené na nadchádzajúcu schôdzu, ktorá by sa mala začať 24. novembra.

Bratislava 6. novembra (TASR) – Koaličné strany na najbližšiu schôdzu Národnej rady (NR) SR nepredložia poslanecké návrhy zákonov. Pre TASR to potvrdili hnutia OĽANO, Sme rodina a strana SaS. V piatok je zároveň posledný termín, keď môžu poslanci návrhy predložiť tak, aby boli zaradené na nadchádzajúcu schôdzu, ktorá by sa mala začať 24. novembra. Poslanecké návrhy zákonov nepredloží ani opozičný Smer-SD.

Zobraziť celý článok

JH: „Na jednej strane si to môžu dovoliť, keďže plat si určujú sami a nie je naviazaný na výkon. Na strane druhej by naozaj nemuseli byť až takí iniciatívni, ako boli doteraz.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-zlapali-ich/506652-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi