HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 23.11.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 23. novembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo ďalšie kolo testovania a spomienky na November 89. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Plošné testovanie by sa mohlo zopakovať o dva týždne, povedal premiér

Premiér zatiaľ nepredpokladá zatváranie okresov či prísnejšie obmedzenia pohybu počas vianočných sviatkov.

Bratislava 22. novembra (TASR) – Ďalšie celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 by sa mohlo zopakovať o dva týždne. Pripustil to premiér Igor Matovič (OĽANO) v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Naznačil, že dobrovoľnosť testovania sa cez víkend neosvedčila. Upozornil na možnosť opätovného nárastu denného prírastku nakazených novým koronavírusom. V súvislosti s alternatívnym plánom opatrení, ktorý mal predstaviť minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), poznamenal, že dostal úlohu z matematiky, no vypracoval „sloh zo slovenčiny“.

Zobraziť celý článok

JH: „Opakovať testovanie systémom dobrovoľne-nasilu, v čom je SR svetový unikát,  by sa mohlo, ale nemalo. Navyše, opakovať sa môže iba vtedy, keď s ním budú súhlasiť koaličné strany, toto nie je záležitosť iba premiéra I. Matoviča.“

Šipoš si myslí, že za opozičnou kritikou nákupu testov je strach

Šipoš na otázku, či bude celoplošné testovanie povinné a v akej forme sa uskutoční, povedal, že o tom budú diskutovať odborníci na ústrednom krízovom štábe.

Bratislava 22. novembra (TASR) – To, že predstavitelia Smeru-SD ani Hlasu-SD nechcú prijať ponuku zúčastniť sa na práci komisie, ktorá má nastaviť podmienky nákupu 16 miliónov antigénových testov, je podľa predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša vyjadrením strachu a nezáujmu zjednotiť sa v boji s ochorením COVID-19. Naznačil to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha a zástupca Hlasu Matúš Šutaj Eštok v televíznej debate oponovali tým, že sa nebudú zúčastňovať na experimentoch a marketingových aktivitách premiéra Igora Matoviča (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „Ide o odmietanie oficiálnej spolupráce s neonacistickou stranou a jej – hoci zatiaľ neprávoplatne – odsúdeným predsedom. Z takejto spolupráce by mal mať strach každý, vrátane strán vládnej koalície.“

SLEDOVALI SME: Protesty na Slovensku

V Bratislave aj v niektorých slovenských mestách prebehli protesty proti vláde.

Bratislava 17. novembra (TASR/Teraz.sk) – Na viacerých miestach Slovenska, najmä v hlavnom meste, sa napriek vyhlásenému núdzovému stavu konali protesty proti vláde Igora Matoviča.

Zobraziť celý článok

JH: „To je taká politická hojdačka – kedysi viedol protesty proti vláde I. Matovič, dnes ich vedú iní proti vláde I. Matoviča. Je to v poriadku.“

Komunikácia týkajúca sa demonštrantov nebola správna, tvrdia politici

Michal Šipoš povedal, že medzi protestujúcimi neboli len ľudia zmanipulovaní politikmi, ale aj tí, ktorí chcú pokojnou formou vyjadriť frustráciu z ekonomického stavu.

Bratislava 22. novembra (TASR) – Na tom, že 17. november neprispel k upokojeniu situácie v štáte, majú podiel obe strany v konfrontácii, teda aj časť demonštrantov, ktorí zneužili odkaz Nežnej revolúcie a flagrantne ignorovali súčasné opatrenia, ale takisto aj predstavitelia exekutívy pri komunikácii a vyjadrovaní sa o protestujúcich. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedla poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Bittó Cigániková (SaS).

Zobraziť celý článok

JH: „Odkaz Nežnej revolúcie nebol zneužitý ani ukradnutý, práve naopak: ľudia tak, ako v Novembri 89, prestali byť mlčiacou väčšinou a našli odvahu nahlas vyjadriť nesúhlas s vládnou garnitúrou. Zopár extrémistov a chuligánov na tom nič nezmení.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-vlada-a-opozicia/509548-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi