HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 7.12.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 7. decembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala voľba kandidáta na generálneho prokurátora a navrhnuté zmeny v Ústave SR. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do svojich rúk

Predseda vlády vyhlásil, že chce na pilotnom otvorení niektorých škôl dokázať, že sa to dá.

Bratislava 2. decembra (TASR) – Na Slovensku sa možno v pondelok (7. 12.) otvoria niektoré školy. Po stredajšom rokovaní vlády to oznámil premiér Igor Matovič (OĽANO) s tým, že preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk. Tvrdí, že už nechce počúvať výhovorky zo strany ministerstva školstva, keďže vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Priznal, že jedna zo škôl, ktorá sa do pilotného testovania zapojí, bude aj súkromná škola, kde chodia jeho dcéry.

Zobraziť celý článok

JH: „Aj otvorenie vybraných škôl je výsledkom práce celej vládnej koalície, nie iba premiéra. Ide o ďalšie prekročenie mantinelov na spôsob jeho predchodcu: A just!“

Šeliga: Koalícia s opozíciou by sa mala stretnúť za účasti prezidentky

Šeliga poukázal na to, že hlavnú úlohu bude mať v celej situácii premiér Igor Matovič (OĽANO).

Bratislava 6. decembra (TASR) – Koalícia s opozíciou by sa mala za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej stretnúť a nájsť politický konsenzus v súvislosti so šírením nového koronavírusu v krajine počas Vianoc. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to vyhlásil podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Zobraziť celý článok

JH: „To by neviedlo v praxi naozaj k ničomu, s výnimkou ďalšieho chaosu a zmätku, ktorý šíreniu vírusu výrazne napomáha. Rečami sa to nezmení. Zodpovednosť je na vládnej koalícii, a nikom inom: ani pani prezidentky.“

Šéfa Penty Jaroslava H. obvinili z korupcie a prania špinavých peňazí

Polícia aktuálny zásah nekomentuje.

Bratislava 1. decembra (TASR) – Šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Informovali o tom portál Aktuality a Denník N.

Zobraziť celý článok

JH: „Obviniť je jedna vec a odsúdiť druhá, isté však je, že bitka právnikov bude veľká, pričom záver je v nedohľadne. Zatiaľ možno povedať, že video zo zásahu polície v sídle Penty môže byť ukážkové v tom, že ukazuje, ako sa to nemá robiť.“ 

Prieskum:Za referendum o predčasných voľbách je vyše polovica Slovákov

S konaním referenda by súhlasilo aj takmer 40 percent voličov dvoch koaličných strán – SaS (37,9 percenta) a Sme rodina (38,5 percenta).

Bratislava 6. decembra (TASR) – Za referendum o predčasných parlamentných voľbách je 53,5 percenta Slovákov, necelých 40 percent (39,9 percenta) je naopak proti. Zvyšných 6,6 percenta na otázku nevedelo odpovedať. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre TV Markíza realizovala agentúra Focus.

Zobraziť celý článok

JH: „Výsledky prieskumov netreba preceňovať , ale ani podceňovať. Tak či onak, ide o vysvedčenie celej vládnej koalície vedenej premiérom I. Matovičom.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-koalicne-vysvedcenie/512650-clanok.html

 

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi