HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 6.8.2018

Bratislava 6. augusta (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovali podozrenia zo zavlečenia Vietnamca cez Slovensko s pomocou jeho štátnych orgánov, protest vedcov a návrh na zrušenie ĽSNS zákonom. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Foto: Teraz.sk

Čižnár zvolal pre únos stretnutie prezidenta,predsedu NR SR a premiéra

Účasť potvrdili všetci oslovení ústavní činitelia.

Bratislava 3. augusta (TASR) – Generálny prokurátor Jaromír Čižnár požiadal pre prípad uneseného vietnamského podnikateľa o stretnutie prezidenta Andreja Kisku, predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) a premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Zobraziť celý článok

JH: „Je neobvyklé, aby stretnutie troch najvyšších ústavných predstaviteľov – politikov – zvolával generálny prokurátor. Faktom je ale aj to, že situácia – podozrenie zo zavlečenia Vietnamca s pomocou slovenských štátnych orgánov  – je rovnako neobvyklá.“

Kaliňák: Som ochotný ísť na detektor, s únosom sme vedome nič nemali

Zopakoval, že zverejnené informácie o priebehu únosu sú absolútne a obludné lži.

Bratislava 3. augusta (TASR) – Poslanec NR SR a exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) je ochotný ísť na detektor lži, aby preukázal, že nemal nič spoločné s vlaňajším únosom vietnamského podnikateľa. Uviedol to vo videoodkaze na sociálnej sieti.“Som ochotný to podstúpiť, lebo tu už nejde o mňa, ale o dobré meno SR,“ deklaroval. Vo videu zároveň zopakoval, že zverejnené informácie o priebehu únosu sú absolútne a obludné lži. „Nikto z mojich kolegov, ani ja osobne, sme sa aktívne nezúčastňovali na tomto únose,“ vyhlásil Kaliňák s tým, že vo vietnamskej delegácii ani na palube špeciálu nebol žiaden opitý či dobitý človek a na palube nebol ani ministrov ochranca.

Zobraziť celý článok

JH: „Detektor sem, detektor tam, treba si všimnúť rétoriku poslanca R. Kaliňáka: už hovorí o tom, že s únosom vedome nič nemal alebo, že sa ho nikto z jeho kolegov ani on osobne aktívne nezúčastňoval. Pribudli slová vedome a aktívne. Aj preto treba zavlečenie vyšetriť.“

Opozícia navrhuje väzobné stíhanie R. Kaliňáka a žiada demisiu vlády

Podľa predsedníčky poslaneckého klubu OĽaNO Veroniky Remišovej je neprijateľné, že naša vláda sa mala podieľať na únose a nechala sa zneužiť tajnou službou rozvojovej krajiny.

Bratislava 3. augusta (TASR) – Najsilnejšie opozičné strany SaS a OĽaNO navrhujú väzobné stíhanie poslanca NR SR a exministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a šéfa protokolu tohto rezortu Radovana Čuláka. Liberáli a Obyčajní zároveň žiadajú demisiu celej vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD). Uviedli to v reakcii na údajné zapojenie Slovenska do únosu vietnamského podnikateľa s tým, že ak bude Kaliňák počas vyšetrovania na slobode, môže ovplyvňovať svedkov.“Očakávame razantný postup vyšetrovacích orgánov. Trváme na tom, aby všetci policajti, ktorí sú do prípadu zainteresovaní, urýchlene vypovedali, a aby im bola pridelená zvýšená ochrana. Nech nie sú vystavení tlaku na to, aby zabudli, čo videli. Konať sa musí aj cez víkend,“ apeloval podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Zobraziť celý článok

JH: „Toto je zo strany mimovládnych strán už vyslovene za čiarou – ak sa budú straníci a politici miešať do trestných záležitostí, skončí sa aj demokracia karpatského typu, ktorú na Slovensku máme.. Strany majú a môžu žiadať politické riešenia, ale určovať, kto má ísť do väzenia a kto nie, ich úlohou rozhodne nie je. „

R. FICO: Ide o ďalší útok na vládu, koalíciu a osobitne Smer-SD

Podľa jeho slov platí, že protivládny tretí sektor, ktorý robí politiku, opozícia a prezident Kiska sa boja normálnych demokratických parlamentných volieb, lebo ich nevedia vyhrať.

Bratislava 3. augusta (TASR) – Podobne ako v prípade CT, ktoré nikto nekúpil, podobne ako v prípade politického zneužitia vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky, o ktorej nič nevieme, prichádza ďalší pokus útoku na vládu, koalíciu a osobitne na Smer-SD. Na sociálnej sieti to vyhlásil šéf Smeru-SD Robert Fico v reakcii na informácie o zapojení Slovenska do únosu vietnamského podnikateľa.“Ešte ani neuschol atrament na ničím nepodloženom článku o únose a už sa umelo vyvoláva ďalšia vlna proti vláde a Smeru-SD. Sorosove deti hovoria o protivládnych protestoch, opozícia a prezident Andrej Kiska chrlia jedno obvinenie za druhým a kriminalizujú. Takýto priebeh mali všetky protivládne protesty,“ povedal Fico s tým, že na druhej strane sú rad za radom vyvracané tvrdenia z článku o participácii štátnych orgánov na únose Vietnamca.

Zobraziť celý článok

JH: „Samozrejme, že mimovládne strany aj organizácie útočia na vládu a osobitne na Smer-SD, ktorý exminister vnútra R. Kaliňák reprezentuje. To je úplne v poriadku, R. Fico by si mal spomenúť, ako a za aké malichernosti – v porovnaní so zavlečením – útočil na vládu v časoch, kedy bol on v opozícii.“

Pokračovanie na:

http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-slovensko-mame-problem/341032-clanok.html

 

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Mimoriadne zaujímavé voľby.

22. júla 2024
Kaviareň

O ústavolapke R. Fica

a novom symbole v USA

20. júla 2024
Fakty a argumenty

A je to!

Hoci k politike patrí aj možnosť hlásať, že sa premiér R. Fico bojí a že má strach, nepatrí sa tomu aj veriť.

19. júla 2024
Fakty a argumenty

Hra (na) prezidenta

Je len na škodu veci, že prezident P. Pellegrini nemá ešte stále ani poradcu pre kultúru a médiá.

17. júla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi