HORE

Hegerova rozlúčka

Uverejnené dňa 5.5.2023

Nominanti OĽaNO vo vláde predsa mali aj podľa I. Matoviča konať inak, ako konali ich predchodcovia. Nekonali.

 

Takzvaná malá domov, ktorá sa udiala vo vláde E. Hegera medzi ministerstvami životného prostredia a pôdohospodárstva v hodnote zhruba 1,5 miliónov eur, skončila gólom do vlastnej brány.

Totiž: večerný a nečakaný prejav premiéra, ministra financií a zdravotníctva v E. Hegera v RTVS o tom, že si nevie predstaviť úradnícku vládu, pričom sa akože ospravedlnil za chaos a zmätok, ktorý jeho vládu sprevádzal od počiatku, silno pripomína prejav rozlúčkový. Podobný tomu, aký po voľbách v roku 1998 predniesol premiér V. Mečiar: Spánombohom, idem od vás….Ešte aj kukuč mali rovnaký.

Samozrejme, faktom stále zostáva, že ďalší dej bude záležať od prezidentky Z. Čaputovej, z ktorej milosti a poverenia vláda E. Hegera stále zotrváva na stoličkách. Sled štvrtkových udalostí však nasvedčuje tomu, že sa už rozhodla a E. Heger jej rozhodnutie pozná. Nedá sa to síce ešte tvrdiť, ale ak by to tak bolo, nesprával by sa inak, pričom platí, že hlava štátu sa už inak správať nemôže – ak nechce, aby sa všetko zosypalo na jej hlavu.

K poznámke pod čiarou patrí, že keď RTVS, ktorá umožnila E. Hegerovi predniesť prejav – na ktorý nemal zákonný nárok ani právo – vyplýva, že inak sa správať už nebude. Jej financovanie totiž začne byť už o pár týždňov závislé od politických rozhodnutí. Čo je, mimochodom, veľký dar pre budúce vlády, na rozdiel od spoločnosti: RTVS sa už nebude môcť ani tváriť, že je kvázi verejnoprávna, ale bude aj na papieri politická a štátna.

Z hľadiska Ústavy  je to jednoduché:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi