HORE

Pokrkvaný Smer-SD

Uverejnené dňa 7.9.2018

Bolo by lacné naviesť sa na predsedu Smeru-SD za výraz „pucipajtáši,“ ktorý použil pri vysvetľovaní toho, kedy strana postaví kandidáta na prezidenta. Jazyk sa pošmykne každému a aj v hlave sa môže popliesť, čo tento výraz znamená, hoci keď ho používa, by to vedieť mal.

Nie je to ani dôležité. Dôležitejšie je to, čo R. Fico hovoril o prezidentskom kandidátovi a najdôležitejšie to, čo o ňom nehovoril.

Nie je vôbec náročné postaviť kandidáta na prezidenta, ja mám v tomto ako obyčajne úplne jasno a kandidát Smeru-SD tiež, vyhlásil predseda Smeru-SD s tým, že po septembrovom rokovaní Predsedníctva strany, bude meno kandidáta známe aj verejne.

Také jednoduché to však zrejme nie je, treba počítať aj s možnosťou, že v septembri Predsedníctvo o kandidátovi nerozhodne a odloží to na október. Môže aj na november či december, podľa toho, ako známa bude tvár, ktorú voličom ponúkne. Tak, ako tomu bolo aj pri predchádzajúcich voľbách prezidenta. Odhliadnuc od toho, že čím neskôr strana meno kandidáta zverejní, tým kratšie ho vystaví aj verejnému pripomienkovaniu, hodnoteniu a pranierovaniu.

Tým nie je povedané, že tvrdenie R. Fica o septembrovom dátume zverejnenia mena kandidáta strany je klamlivé, ale iba to, že keď sa chce, príčiny odložiť toto rozhodnutie na neskôr sa vždy aj ľahko nájdu. Istú šarapatu môžu pritom ešte narobiť aj avizované zmeny pravidiel pre kandidátov, ktoré sa krátko pred voľbami Smer-SD hotuje predložiť do parlamentu. Hovorí zatiaľ síce iba o daňovej nahote počas kampane, ale čo keď k nej pribudnú aj nahoty iné, ktoré nebudú ani jeho kandidátovi vyhovovať?

Navyše, R. Fico poriadne pritvrdil a zápas, ktorý vedie s M. Lajčákom – a M. Lajčák s ním –  je takpovediac bezprecedentný. Ale tiež pozoruhodný, keďže veľa vypovedá aj o oboch aktéroch:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Ústavný alebo vymyslený?

S tým súvisí druhý problém – okrem rečí totiž neexistuje žiadny oficiálny dokument, ktorý by ich potvrdzoval.

10. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Po voľbách je všetko inak.

8. apríla 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi