HORE

Skončilo to ako vždy

Uverejnené dňa 29.10.2021

Bolo by lepšie, keby pracovná skupina Pre obnovu dôvery v právo nevznikla, keďže jej výsledkom je nič. 

Aj keď pracovnú skupinu Pre obnovu dôvery v právny štát rozpustil premiér E. Heger už pred tromi týždňami, výsledok jej práce nie je stále známy. E. Heger síce o čosi neskôr informoval, že „dostal podstatu riešení a teraz o nich politicky rokujeme,“ ale nepovedal viac ani o podstate podstaty riešení a ani to, s kým o nich rokuje. Vyznieva to zle aj z dôvodu, že hoci premiér E. Heger výstup z rokovaní špeciálnej komisie má, nemajú ho jej členovia. Aspoň to tak vyplýva z vyjadrenia napríklad zástupkyne generálnej prokuratúry, ktorá krátko po premiérovom vyjadrení verejne oznámila, že o ukončení komisie ani o jej záveroch nevedela.

Pracovná komisia – ktorú jej predsedovi uložila zriadiť Bezpečnostná rada – začala oficiálne rokovať 20. septembra. Podľa dostupných informácií mala zasadať „nepretržite,“ čo ako sa ukázalo neskôr v praxi znamenalo osem hodín každý deň. Po istých personálnych problémoch – D. Lipšic, J. Mazák – tak tomu zrejme aj bolo, inak by premiér totiž nemohol oznámiť, že výsledkom rokovaní skupiny je 17 riešení – či je medzi nimi aj riešenie, ktorým ako, kedy a či vôbec zrušiť § 363, nie je známe. Hoci práve zrušenie uvedeného paragrafu malo byť „základným krokom“.

Nevadí. Horšie je, že povedané slovami premiéra E. Hegera, ktorými vysvetľoval potrebu zriadenia tejto komisie – „z orgánov činných v trestnom konaní musíme vypudiť mafiu“ – sa to skončilo rovnako. Napokon, bola z toho aj veľká sláva v médiách tak pre účinkujúcich politikov ako aj ďalších nahlas tešiacich sa ľudí, ako sa už konečne zatočí – a v súlade s právom – s rôznymi darebákmi, vrátane politických. Ktorí však dnes už mlčia, hoci sa s nimi dosiaľ nijako nezatočilo, naopak, skôr pribudli nové okolnosti, prečo by sa s nimi zatočiť malo. Nie vlna za vlnou, ale kauza za kauzou sa krajinou valí. A to už vadí.

Povedané na rovinu:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Hurá, budú voľby!

6. februára 2023
Kaviareň

Ústavný neporiadok

I. Matovič dostal možnosť urobiť dobrý skutok.

3. februára 2023
Fakty a argumenty

O nevedomosti P. Pellegriniho

a nelegitímnej vláde E. Hegera

1. februára 2023
Fakty a argumenty

O nevedomosti P. Pellegriniho

a nelegitímnej vláde E. Hegera

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi