HORE

V osudí 2

Uverejnené dňa 18.8.2021

Prvé kolo tzv. očkovacej lotérie sa skončilo, zabudnite.

Už po prvej hre – tzv. očkovacej lotérie – je jasné, že minister financií si za jej zorganizovanie medailu od prezidentky nezaslúži. Niet za čo.

A to vôbec nie preto, lebo sa na jeho hlavu znieslo množstvo najmä stranícko-neoprávnených výčitiek. Z viacerých partajníkov – či už zo SaS alebo zo Za ľudí – sa razom stali odborníci na štatút očkovacej lotérie, rovnako sa správa aj viacero médií či šéf Rady RTVS I. Gallo. V duchu známeho – po boji je každý generál – nenechali na I. Matovičovi suchú nitku. Zrazu všetci vedeli čo a ako pokazil, ako to malo byť správne a neskrivodlivé, hoci predtým udatne a zborovo mlčali. Lebo Matovič.

Isto, také, čo sa stalo v nedeľu, sa nedalo vopred vymyslieť, ale mohlo sa iba stať. Prísť o 400 tisíc eur je – akoby by isto tvrdil maestro Julo Satinský – na „šľaktrafenie“. Lenže pravidlá sú pravidlá a tie sú dané pre to, aby sa dodržiavali, a nie porušovali. Teda žiadna smola, dotknutá súťažiaca nesplnila určené podmienky na výhru, a preto – iba preto – na ňu nemá nárok. Ani právo. Hoci ide o pravidlá slušne povedané krkolomné a opakovane upravované, sú platné. Bodka.

Takže:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Za neslušné Slovensko.

19. februára 2024
Kaviareň

Ústavný súd nie je Ježiško

a studená vojna silnie

17. februára 2024
Fakty a argumenty

Rozhodnuté, podpísané

Nič z uvedeného nemožno vykladať tak, že novela Trestného zákona je fajn, že je dobrá a pre spoločnosť potrebná a výhodná. Lebo nie je.

16. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi